Haber

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sıcak Havalarda Toplu Taşıma Araçlarında Klima Kontrollerini Artırıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sıcaklıkların 40 derecenin üzerine çıktığı bu günlerde vatandaşların ulaşımdan daha rahat yararlanabilmesi için toplu ulaşım araçlarında klima kontrollerini artırdı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’na bağlı gruplar, hava sıcaklığının artması nedeniyle şehir içi toplu taşıma araçlarında klima kontrolünü artırdı. İl genelinde sıcaklıkların 40 derecenin üzerinde seyretmesi nedeniyle kent içi toplu taşıma araçlarında vatandaşların ulaşım imkanlarından daha rahat yararlanabilmesi için yönetmeliğe göre elzem olan klimaların çalıştırılıp çalıştırılmadığı Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Denetim Dairesi Başkanlığı tarafından denetleniyor. 20 ilçede denetim yapan ekipler, aracındaki klimayı açmayan, kliması bozulan ve kurallara uymayan sürücüler hakkında gerekli yasal işlemleri uyguluyor.

Denetimler devam edecek

Ticari taksi, minibüs, servis araçları ve toplu ulaşım araçlarında klima kontrollerinin kesintisiz olarak devam edeceğini anlatan Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Nurullah Erel, “Vatandaşlarımız 444 40 10 numaralı çağrı merkezimizi arayarak toplu ulaşım araçlarında klimanın çalışmadığını bildirebilirler.” – BALIKESİR

habergaziemir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu