Haber

Biden, Netanyahu’ya küfretti: Burnumuzdan çekti!

NBC News’in Biden’ın özel görüşmelerinde adı açıklanmayan beş farklı kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD Başkanı son dönemde en az 3 özel görüşmesinde Netanyahu’ya hakaret edici sıfatlar taktı.

Biden, özel görüşmelerinde İsrail’e ateşkesi kabul ettirmeye çalıştığını ancak Netanyahu’nun bizzat kendisinin de ateşkesi kabul ettiğini söyledi. “burnuyla getirdiği şey”söylenmiş.

“NETANYAHU İLE ANLAŞMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Habere göre Biden, Netanyahu’yla anlaşmanın imkansız olduğunu belirterek çevresiyle İsrail Başbakanı hakkında konuştu. Ayrıca ‘bu adam’ gibi aşağılayıcı ifadeler de kullandı.

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada Biden’ın Netanyahu ile ilgili söz konusu açıklamaları kullanmadığı iddia edildi.

Biden ve Netanyahu 2 gün önce “Hamas’ın kalan tüm rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik çabaları devam ediyor”Bu konuyu görüşmek üzere bir telefon görüşmesi yaptı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada Biden, Netanyahu’ya şunları söyledi: “Refah’ta 1 milyondan fazla insanın güvenliğinin sağlanmasına yönelik inandırıcı ve uygulanabilir bir plan olmadan askeri operasyon başlatılmamalı.”Görüşünü yinelediği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu