Ekonomi

Blackstone, Hipgnosis Songs Fund için teklifini artırmaya hazırlanıyor

Blackstone Group Inc’in (NYSE:BX) Shakira ve Blondie gibi ünlü sanatçıların müzik haklarını elinde bulunduran Hipgnosis Songs Fund şirketini satın almak için daha yüksek bir teklif sunmaya hazırlandığı bildiriliyor. Sky News’in Pazar günü yayınladığı bir habere göre, özel sermaye şirketinin yapacağı teklifin, bağımsız bir müzik şirketi olan Concord’un kısa bir süre önce yaptığı hisse başına 1,25 dolarlık teklifi aşması bekleniyor.

Blackstone’un yeni teklifinin Pazartesi günü erken saatlerde sunulması ve Concord’un Çarşamba günü sunduğu teklifi geride bırakmayı hedeflemesi bekleniyor. Blackstone’un bir önceki teklifi hisse başına 1.24 dolar ile Concord’un mevcut teklifinin sadece bir cent altında bulunuyordu.

Blackstone Sky News raporu hakkında yorum yapmazken, Hipgnosis her türlü soruyu Blackstone’a yönlendirdi. Blackstone’un son teklifi, geçtiğimiz hafta sonu Hipgnosis’e hisse başına nakit 1.24 dolar değer biçen dördüncü teklifini takip edecek.

Satın alma Blackstone’un müzik portföyünü önemli ölçüde genişletecek ve Red Hot Chili Peppers ve Neil Young’ın hit şarkıları da dahil olmak üzere 65.000’den fazla şarkı getirecek. Blackstone’un mevcut koleksiyonunda halihazırda pop yıldızları Justin Bieber ve Justin Timberlake’in parçaları bulunuyor.

Bu devralma çabası, 2018 yılında müzik endüstrisi emektarı Merck Mercuriadis tarafından kurulan Hipgnosis’i çevreleyen dramanın bir parçası. Şirket geçen yıl, fonun devam etmesine karşı çıkan hissedar oylamasının ardından stratejik bir gözden geçirmeye tabi tutulmuş, bu da yönetim kurulunun yeniden yapılandırılmasına ve portföyünün yeniden değerlenmesine yol açmıştı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-uzumlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu