Haber

CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan: “İlk Depremde Üç Bina Yıkıldı Ama Maalesef 9 Saat Sonraki Depremde Elbistan’ın Tamamı Yıkıldı”

Haber: EMRE SERCAN IKE/ Kamera: ÜNAL AYDIN

Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen ikinci büyük depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’ni ziyaret etti. Selvi Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’na Elbistan’daki durumla ilgili bilgi veren CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, “İlk depremde üç bina yıkıldı ama ne yazık ki ardından gelen depremde Elbistan’ın tamamı yıkıldı.”

Bölgeye giden Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen ikinci büyük depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 320 çadırdan oluşan ve bin 500 kişinin barındığı çadırkent sokaklarında gezdi. ve 2 bin vatandaş.

“Elbistan’ın yüzde 70’i zarar gördü”

Selvi Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu, bugün CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan’dan yıkılan yerlerle ilgili bilgi aldı. Arslan, “Maalesef parti binamızın yarısı yıkıldı, yarısı ayakta. Elbistan’ın yaklaşık yüzde 70’i hasar gördü. İlk depremde üç bina yıkıldı ama ne yazık ki o depremde Elbistan’ın tamamı yıkıldı. 9 saat sonra takip etti. Üzücü ama vatandaşlar birden fazla kez dışarıdaydı. Çok fazla ölümün olmasını engelledi” dedi.

“YARALARINIZI BİRAZ DAHA SARMAK İSTİYORUZ, BUNUN İÇİN VARIZ”

Elbistan sokaklarının ardından çadırkenti ziyaret eden Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu, çadırkentte bulunan Melikgazi Halk Eğitim Merkezi öğretmeninden bilgi aldı. Halkın psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşünerek bölgeye geldiklerini belirten öğretmen, “Onlara ne kadar yardımcı olabilirsek o kadar memnun oluyoruz. Yaralarını bir nebze olsun sarmak istiyoruz, o yüzden buradayız. Çocuklarımıza ve kadınlarımıza ihtiyaçları olan şeyleri sağlayacak, onlara hem öğreteceğiz hem de öğreteceğiz” şeklinde konuştu. Çocuklar için oyun ve aktivite malzemeleri getirdik. Öğretmenlerimiz hem hikaye okuyacak hem de etkinlik yapacak. Türk milleti olarak gerçekten çok güçlü bir ülkeyiz. Tüm yaraları birlikte sarmaya çalışacağız. Hakikaten bu ülkenin, bu ülkenin insanını kimse yıkamaz.” dedi.

Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu, çocuklar için oluşturulan oyun ve aktivite alanlarını da ziyaret etti. Kaftancıoğlu burada çocuklarla voleybol oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu