Haber

Gelecek Partisi, Bülent Turan’ın cumhurbaşkanlığına aday olması için imza kampanyası başlattı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Bu gelişmenin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent TuranKılıçdaroğlu’nun 2020’de bir televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin konuşması yeniden gündem oldu.

BÜLENT TURAN NE DEDİ?

Turan, söz konusu konuşmasında, “Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olamayacağı bu kadar açık. Bant operasyonuyla Kılıçdaroğlu’nu genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağının açıklanması beklenmiyor. .Lider olmuş biri değil.Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023’te cumhurbaşkanı adayı olacağını beyan ediyorum ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanı adayıyım.”

GELECEK PARTİ İMZA TOPLAYACAK

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının netleşmesinin ardından Ahmet Davutoğlu liderliğinde Gelecek Parti

AÇIKLAMAK ZORUNDA KALDI

Öte yandan 3 yıl önceki sözleri yeniden gündeme gelen Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Biz her zaman Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizim için en doğru aday olduğunu söyledik. Kemal Bey’in adaylık sürecine katkı sağladı!Daha önce adaylıktan neden çekildiğimizi anlatmıştık.Yoksa adayımız Güçlü Türkiye’nin yolundadır.Kemal Bey’in adaylık sürecine ‘bizim adayımız o olur’ diyenler Kemal Kılıçdaroğlu’nu duymadılar mı? Partisiz cumhurbaşkanı’ Bırakın partisiz Cumhurbaşkanı, tek partili Cumhurbaşkanı, 5 partili milletvekili, 2 partili Belediye Başkanı da eklenmemiş mi?” söz konusu.

haberortaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu