Haber

Suriye, başkent Şam’da İsrail hava saldırılarında dört Suriye askerinin öldürüldüğünü söyledi.

Suriye, İsrail’in düzenlediği hava saldırısında başkent Şam yakınlarındaki bölgeleri hedef aldığını ve bu saldırı sonucunda 4 Suriye askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Saldırıda ayrıca 4 askerin yaralandığı ve çeşitli maddi hasar meydana geldiği bildirildi. Suriye devlet televizyonu, akının ardından füze savunma sistemlerinin İsrail’e yönelik bazı füzeleri etkisiz hale getirdiğini iddia etti.

Ölen ve yaralanan askerlerin rütbe ve konumları hakkında resmi bir bilgi bulunmamakla birlikte, son yıllarda hava savunma birliklerinde görev yaparken çok sayıda Suriye askeri İsrail hava saldırıları sonucu hayatını kaybetmiştir.

suriye resmi haberlerSaldırının ardından SANA ajansı, ordu yetkilisinin “saldırının dört askerin ölümü, dört askerin yaralanması ve bazı maddi kayıplarla sonuçlandığını” açıkladığını bildirdi.

İsrail ordusunun Suriye’deki hava saldırılarına ilişkin genellikle resmi bir açıklama yapmamakla birlikte son on yılda İran destekli gruplara yönelik yüzlerce hava saldırısı düzenlediği ve ülkedeki duruma müdahale etmeye çalıştığı biliniyor. Ayrıca İsrail’e atfedilen hava saldırıları her zaman Suriye’nin hava savunma sistemlerini hedef almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu