Ekonomi

Tuğçe Altınsoy, McDonald’s Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı

Tuğçe Altınsoy, McDonald’s Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de 250’ye yakın restoranı ve 7 bin 500’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren McDonald’s, Türkiye’de yeni üst düzey atamasını yaptı.

Bu kapsamda gıda departmanındaki çalışmalarıyla irtibat dünyasının yakından tanıdığı, çalışma hayatı boyunca alanında lider firmalarda kurumsal irtibat birim yöneticisi olarak görev yapan Tuğçe Altınsoy, McDonald’s Türkiye’deki görevine başladı.

Daha önceki yıllarda farklı medya kuruluşlarında gazetecilik yapan ve ardından Turkcell, Vodafone, Siemens Türkiye gibi şirketlerde iletişim çalışmalarına liderlik eden Altınsoy, son olarak Yıldız Holding Kurumsal Bağlantı Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Altınsoy, Temmuz 2023’ün prestijiyle McDonald’s Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı.

2003 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olan Tuğçe Altınsoy, üniversite yıllarında TRT muhabiri olarak iş hayatına başlamıştır. Gazetecilik, halkla ilişkiler ve kurumsal bağlantılar konularında uzun yıllar deneyim kazanan Altınsoy, 2010 yılında Columbia Üniversitesi’nden Citi Group işbirliğiyle dünya lideri oldu. ekonomiGazeteciler için açılan “Citi Gazetecilik Mükemmellik Ödülü” yarışmasında Türkiye’den birinci seçildi.

Altınsoy daha sonra New York’ta Columbia Üniversitesi Gazetecilik Okulu’nda okudu. Altınsoy, geçtiğimiz günlerde Kadın Derneği (YKKD) Yönetim Kurulu’nda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sertifika Programı’ndan mezun oldu.

bogazkaleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu