İş

Urla’da işçilere yüzde 75 zam

İZMİR (İGFA) – Urla Belediyesi ile DİSK 4 Nolu Şube arasında toplu iş sözleşmesi süreci sonunda anlaşma sağlandı. Belediye Başkanı – Kaymakam Murtaza Dayanç, DİSK 4 Nolu Şube Başkanı Aydın Tekin ve beraberindeki heyet toplu iş sözleşmesini cumhurbaşkanlığında imzaladı.

Sözleşmeye göre ekiplerle birlikte 84 işçiye 1 Mart 2023 tarihinden itibaren yüzde 75 zam yapılacak, 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren ise bin TL zam yapılacak. Ayrıca belediyeye bağlı URİT’te çalışan 330 işçiye de net 500 TL akaryakıt parası verilecek.

İmza töreninin ardından konuşan Urla Belediyesi Lider – Kaymakam Murtaza Dayanç da sözleşmenin hayırlı olmasını, işçilerin menfaatlerinin bereketli olmasını diledi.

SEYYANEN’DE ARTIŞLAR GELECEK

DİSK 4 Nolu Şube Başkanı Aydın Tekin, imzaların ardından 1 Mart itibarıyla tüm fiyatlara yüzde 75 zam yapıldığını kaydetti.

6 ay sonra 1 Eylül 2023 itibariyle bin TL maaş zammı olacağını açıklayan Tekin, “Urit’te çalışan 330 arkadaşımıza da can simidi olarak net 500 TL mazot yardımında bulunduk. ek protokol “Meslektaşlarımıza, ailelerine, Urla halkına ve belediyemize hayırlı olmasını diliyorum. Emek yanlısı bir tavır sergileyen Kaymakamımız Murtaza Dayanç’a teşekkür ediyorum.”

haber-mentese.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu